Į „Urban HUB“ projektus siekia įžengti strateginis investuotojas – ERPB

2024-01-26

SBA grupės nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „SBA Urban“ antrinė įmonė „Urban HUB“ kreipėsi į konkurencijos tarybą gauti leidimą prekybos ir verslo miestus „Urban HUB“ vystyti kartu su Europos rekonstrukcijos ir plėtros banku (ERPB).

Siekiama, kad ERPB taptų strateginiu finansiniu investuotoju į esamų bei ateities „Urban HUB“ projektų plėtrą Lietuvoje, kitose Baltijos šalyse bei Centrinėje ir Rytų Europoje. Šiuo sandoriu ERPB sieks įsigyti 40% „Urban Hub holding“ akcijų, kuriai netiesiogiai priklauso šiuo metu vystomi projektai Vilniuje ir Kaune.

Į „Urban Hub“ miestus 11 mln. Eur jau investavo verslininkui Tautvydui Barščiui ir jo sūnui priklausanti investicijų bendrovė „TABA Invest“.

2023 m. birželį „SBA Urban“ pradėjo statyti daugiau kaip 70.000 kv. m ploto prekybos ir verslo miestą „Urban Hub“ Kauno rajone. Investicijos į projektą sieks virš 100 mln. Eur. Pirmuoju etapu 12,5 ha sklype, šalia kelio Vilnius–Kaunas, jau statomi keturi pastatai su 22 000 kv.m. patalpų nuomai, kuriuose jau šių metų vasarą įsikurs virš 50 verslų. 2023 m. rugsėjį „SBA Urban“ sėkmingai išplatino viešą 8 mln. Eur vertės dvejų metų trukmės obligacijų emisiją, skirtą finansuoti pirmojo projekto etapo vystymą. Taip pat, 16,5 mln. Eur dydžio paskolą projektui suteikė Šiaulių bankas.

2023 m. „SBA Urban“ taip pat pradėjo „Urban Hub“ projekto statybas ir Vilniaus rajone. Apie 4,3 ha ploto sklype, adresu Ožiarūčių g. 3, Avižienių k. Projekto statybos darbai pradėti liepą, o atidarymas planuojamas šių metų viduryje. Investicijos į 22.000 kv. m erdves sieks virš 30 mln. Eur. Šiam projektui 21,6 mln. Eur paskolą suteikė Estijos kapitalo bankas „Bigbank“.

Abiejų projektų generalinis rangovas yra YIT Lietuva.

„SBA Urban“ yra  SBA grupės NT vystymo įmonė. Jai priklauso verslo centrai „Green Hall“ Vilniuje ir BLC Kaune, šalia SBA atnaujintos tarptautinį pripažinimą pelniusios Vienybės aikštės. Kartu su „Urban HUB“ miesteliais, įmonė taip pat plėtoja „Nemunaičių“ rajoną Kaune, apartamentų projektą „Kopų slėnis“ Palangoje, bei  „Vėjo miestelį“  Svencelėje.

 

Skambinkite
Urban HUB stock office statys YIT Lietuva

SUSISIEKIME

Užpildykite žemiau esančią formą ir mes susisieksime su Jumis artimiausiu metu.

"*" indicates required fields

This field is for validation purposes and should be left unchanged.