„SBA Urban“ bendrovė platina 8 mln. vertės obligacijų emisiją „Urban HUB“ projektui Kaune

2023-09-25
Urban HUB Kaunas patalpų nuoma verslui

SBA valdoma bendrovė „Urban hub Investmentsprekybos, sandėlių ir biurų (angl. stock-office) miestelių „Urban HUBKaune ir Vilniuje plėtotoja, pradeda platinti viešą dvejų metų trukmės obligacijų emisiją, kuri sieks 8 mln. Eurų. Investicijos bus skirtos didžiausio Baltijos šalyse prekybinių sandėlių projekto „Urban HUBKaune pirmojo etapo vystymui.

Obligacijos – privatiems ir instituciniams investuotojams

„SBA Urban“ debiutuoja kapitalo rinkose su virš 70 000 kv. m. dydžio projektu „Urban HUB“ Kaune. Strateginėje vietoje šalia pagrindinių transporto arterijų vystomas projektas jau užsitarnavo pagrindinį kapitalą įnešusių investuotojų bei potencialių finansavimo partnerių pasitikėjimą. Augant susidomėjimui objektu, nusprendėme diversifikuoti finansavimo šalinius ir pasiūlyti fiksuotos grąžos galimybę platesniam ratui investuotojų. Tikime, kad patikimo ir finansiškai stipraus vystytojo plėtojamas konkurencingas projektas greitai augančiame prekybinių sandėlių segmente sudomins tiek privačius, tiek institucinius investuotojus“, – sako „SBA Urban“ Investavimo vadovas Kasparas Juška.

Be pagrindinės projekto investuotojos ir plėtotojos SBA grupės įmonės „SBA Urban“, į „Urban HUB“ projektų savininkę „Urban hub Investments“ 11 mln. EUR jau investavo verslininkui Tautvydo Barščiui ir jo sūnui priklausanti investicinė bendrovė „TABA Invest“. Šiuo metu taip pat jau yra pažengusios derybos ir su tarptautiniu instituciniu investuotoju dėl esamų bei ateities „Urban HUB“ projektų plėtros Lietuvoje ir užsienyje. Lygiagrečiai gautas ir bankinio finansavimo patvirtinimas dėl „Urban HUB“ Kaune pirmo etapo vystymo finansavimo.

Emisijos platinimas planuojamas keliais etapais, pirmuoju siekiama pritraukti 5 mln. eurų. Obligacijoms bus taikoma 10,75 proc. metinė palūkanų norma, palūkanos mokamos reguliariai – kas ketvirtį. Minimali investicijos suma – 10 000 eurų. Įsigyti obligacijas siūloma privatiems ir instituciniams investuotojams, o emisijų platinimo pradžia – rugsėjo 20 d., pabaiga – spalio 2 d. Obligacijas platins Šiaulių bankas ir „Redgate Capital“.

„Šiaulių bankas didžiuojasi savo vaidmeniu plečiant Lietuvos kapitalo rinkas, o tokios įmonėms kaip „Urban hub Investments“ yra neatsiejama šio augimo dalis ir puikus pavyzdys kaip kombinuoti finansavimo šaltiniai gali prisidėti prie įmonės veiklos plėtros. Tikiu, kad kartu kuriame dinamišką ir klestinčią kapitalo rinkų aplinką, kuri atveria naujas galimybes verslui diversifikuoti savo finansavimosi šaltinius, suteikia daugiau pasirinkimo investuotojams ir taip, iš skirtingų perspektyvų, auginame potencialą Lietuvos rinkoje.“ – teigia Eglė Džiugytė, Šiaulių banko ryšių su investuotojais vadovė.

Projekto statybų pabaiga – 2024 m. pavasarį

„Iš obligacijų emisijos gautas lėšas su „Urban HUB“ komanda nukreipsime į sparčiai augančio pirmojo, 22 000 kv. m. etapo „Urban HUB“ plėtrą. Projekto statybos darbai, bendradarbiaujant su generaliniu rangovu „YIT Lietuva“, prasidėjo šių metų balandį. Šiuo metu iškelti jau visi 4 pirmojo etapo pastatai, montuojami stiklai, vitrinos, sienos. Netrukus pradėsime išskirtinio fasado montavimo bei vidaus darbus“, – sako „Urban HUB“ vadovas Giedrius Muliuolis.

Numatoma, kad pirmieji verslai „Urban HUB“ Kaune pradės kurtis jau 2024 m. antrąjį ketvirtį. Antrajame projekto etape 1 700 kv.m. parduotuvę suplanavo ir „IKI Lietuva“, bei viena pirmųjų šalyje E-stotelė – naujos koncepcijos erdvė elektromobilių vairuotojams ne tik įsikrauti automobilius 8 greitojo krovimo stotelėse, bet ir pailsėti, užkąsti, pasimėgauti žaliosiomis erdvėmis.

Investicijos į daugiau nei 70 000 kv. m. „Urban HUB“ projektą Kaune sieks virš 100 mln. eurų. Planuojama, kad strateginėje lokacijoje tarp A1 ir A6 magistralių vystomame projekte įsikurs daugiau kaip 100 įvairių sektorių įmonių, kuriose dirbs 800 darbuotojų.

Lygiagrečiai projektui Kaune, „SBA Urban“ plėtoja ir 20 000 kv. m. „stock-office” projektą Vilniuje.

Skambinkite
Urban HUB stock office statys YIT Lietuva

SUSISIEKIME

Užpildykite žemiau esančią formą ir mes susisieksime su Jumis artimiausiu metu.

"*" indicates required fields

This field is for validation purposes and should be left unchanged.