„SBA Urban“ skelbia tarptautinį konkursą el. prekybos miestelio koncepcijai

2023-02-03
Urban HUB skelbia konkursą stock office patalpų koncepcijai

SBA grupės nekilnojamojo turto plėtotoja „SBA Urban“ kviečia tarptautines architektų kompanijas sukurti naujos koncepcijos prekybos miestelio (angl. hub) viziją ir dalyvauti geriausios idėjos konkurse. Miestelis bus vystomas logistiškai patrauklioje vietoje Kauno rajone Biruliškėse, šalia judriausios šalyje magistralės Vilnius – Klaipėda. Architektų projektų laukiama iki gruodžio 22 dienos.

„Mūsų patirtis įgyvendinant išskirtinius projektus, pavyzdžiui, „Green Hall“ Vilniuje arba Vienybės a. ir BLC Kaune, rodo, kad tarptautinėms architektų kompanijoms bendradarbiaujant su lietuvių kūrėjais gimsta unikalūs, miestus puošiantys traukos centrai, skinantys pergales tarptautiniuose dizaino konkursuose. Reikalavimų kartelę aukštai keliame ir įgyvendindami pirmąjį naujos koncepcijos elektroninės prekybos bei logistikos miestelio projektą. Tikimės, kad bendradarbiavimas su pasaulinio lygio kūrėjais Lietuvą praturtins naujomis idėjomis bei unikaliais projektais“, – sako „SBA Urban“ vadovas Giedrius Muliuolis.

Pagrindiniai konkursui pateiktų darbų vertinimo kriterijai bus architektūrinė raiška, funkcionalus planavimas, racionalus pastatų išdėstymas, patogus pėsčiųjų ir transporto srautų judėjimas.

„Skelbdami konkursą siekiame, kad visa teritorija, kuri bus puikiai matoma važiuojantiems magistrale, taip pat vykstantiems į Kauno oro uostą, būtų vientisos stilistikos, išbaigta ir išskirtinė. Ypatingą dėmesį skirsime žaliosioms, poilsio ir rekreacijos zonoms. Jos turėtų būti skirtos visų amžiaus grupių lankytojams, darbuotojams ar klientams“, – teigia „SBA Urban“ projektų vadovė Rasa Pečiulaitė.

Pasak jos, tik paskelbus konkursą, apie dalyvavimą jau patvirtino keletas užsienio ir lietuvių architektų kompanijų.

„SBA Urban“ sklypas Biruliškėse – prie pat transporto mazgo, kuriame kelias Vilnius-Kaunas-Klaipėda kertasi su Savanorių prospektu, už kelių kilometrų Kauno oro uostas. Kauną kerta ir tarptautinė „Via Baltica“ magistralė bei ateityje – „Rail Baltica“ geležinkelis. 13 ha teritorijoje bus išvystyta iki 70 000 kv.m. prekybos, logistikos ir sandėliavimo verslams skirto ploto. Čia ketinama sukurti visą el. prekybos ekosistemą, kur įmonės ne tik galės pasinaudoti komercinių patalpų nuoma, įsikurti pačios, gauti, saugoti ir paskirstyti užsakytas prekes, bet ir gyvai aptarnauti klientus. Tik paskelbus apie planus kurti el.prekybos miestelį, galimybėmis čia įsikurti domisi vienos didžiausių šalyje el. prekybos ir logistikos įmonių. Pradėjus nuo Kauno rajono, koncepciją planuojama plėtoti ir už Lietuvos ribų. Šiuo metu dairomasi perspektyviausių vietų tokiems projektams įgyvendinti.

Suderinus visus reikalingus leidimus ir patvirtinus projektą, „SBA Urban“ sklype komercinių patalpų nuomai statybos turėtų prasidėti kitais metais. Šį elektroninės prekybos hub‘o projektą vystys SBA grupei priklausanti nekilnojamojo turto projektų ir statybos procesų valdymo kompanija „Notus Developers“.

Pagal šiemet pradėtą įgyvendinti plėtros strategiją „SBA Urban“ planuoja per ateinančius 5 m. į įvairius projektus investuoti 400 mln. eurų.  Naujai vystomos veiklos kryptys – aukštųjų technologijų miesteliai (angl. campus), el. prekybos centrai, vėjo miesteliai, kartu tęsiama tvarių ir inovatyvių verslo centrų vystymo kryptis. Visus projektus jungia kertiniai principai – tvarumas, darna su aplinka, CO2 emisijų mažinimas. Vienas esminių naujos strategijos aspektų – tarptautinė plėtra.

Skambinkite
Urban HUB stock office statys YIT Lietuva

SUSISIEKIME

Užpildykite žemiau esančią formą ir mes susisieksime su Jumis artimiausiu metu.

"*" indicates required fields

This field is for validation purposes and should be left unchanged.