„SBA Urban“ bendrovė sėkmingai išplatino 8 mln. vertės obligacijų emisiją

2023-10-03
Urban HUB Kaune patalpų verslui nuoma

SBA valdoma bendrovė „Urban hub Investments“ sėkmingai ir anksčiau nei planuota baigė platinti viešą obligacijų emisiją, skirtą didžiausiam Baltijos šalyse biurų, prekybos ir sandėliavimo projektui „Urban HUB“ šalia Kauno. Jau įsibėgėjusiam pirmajam projekto etapui pritraukta 8 mln. eurų.

Įvertino perspektyvą

„SBA Urban“ debiutas obligacijų rinkoje – sėkmingas. Kaip ir prognozavome, „Urban HUB“ Kaunas emisija sulaukė didelio susidomėjimo tiek iš privačių investuotojų, tiek iš juridinių vienetų. Pirmuoju emisijos etapu kėlėme tikslą pritraukti 5 mln. EUR, tačiau matydami neblėstančią paklausą priėmėme sprendimą išplatinti visus 8 mln. eurų. Investuotojų susidomėjimas ir ankstyvesnis nei planuota išplatinimas liudija prekybinių sandėlių sektoriaus perspektyvą, rinkos pasitikėjimą strateginiu projektu bei jo vystytoju – SBA komanda“, – sako „SBA Urban“ Investicijų vadovas Kasparas Juška.

Pirmojoje „SBA Urban“ emisijoje sudalyvavo daugiau nei 100 investuotojų. Pasak K. Juškos, siekiant diversifikuoti finansavimosi šaltinius ir ateityje numatoma rinkai pasiūlyti investavimo galimybių į vertybinius popierius, susietus su išskirtiniais „SBA Urban“ projektais.

„Urban HUB“ Kaunas dedikuotoms obligacijoms taikoma 10,75 proc. palūkanų norma, o palūkanos bus mokamos reguliariai – kas ketvirtį, išpirkimo terminas – 2 metai. Anksčiau planuota, kad obligacijos bus platinamos dviem etapais, o emisijos platinimas truks iki spalio 2 d., tačiau jis baigtas savaite anksčiau. Platinimą organizavo Šiaulių bankas bei „Redgate Capital“.

„Išleista „Urban hub Investments“ obligacijų emisija nustebino finansų rinkų dalyvius ne tik savo paklausos kiekiu, bet ir išskirtinai trumpu laikotarpiu, per kurį užsipildė visa emisija. Džiugu matyti, kad investuotojai vis dažniau įdarbina savo lėšas kapitalo rinkose ir stiprios įmonės aktyviai prie to prisideda. Tikime, kad tokie pavyzdžiai įkvėps ir daugiau rinkos dalyvių kokybiškai įdarbinti skirtingus finansavimo šaltinius“ – teigė Eglė Džiugytė, Šiaulių banko Finansų rinkų departamento vadovė

Investuos į pirmojo etapo plėtrą

Obligacijų emisijos pritrauktos lėšos bus nukreiptos į pirmojo, 22 000 kv. m. „Urban HUB“ Kaune etapo plėtrą. Projekto statybos darbai yra pažengę, iškelti jau visi 4 pirmojo etapo pastatai, montuojami stiklai, vitrinos, sienos. Netrukus projekto generalinis rangovas „YIT Lietuva“ pradės ir išskirtinio fasado montavimo darbus.

Planuojama, kad strateginėje lokacijoje tarp A1 ir A6 magistralių vystomame projekte įsikurs daugiau kaip 100 įvairių sektorių įmonių, kuriose dirbs 800 darbuotojų.

Lygiagrečiai projektui Kaune, „SBA Urban“ plėtoja ir 22 000 kv. m. biurų, sandėlių ir prekybos erdvių projektą Vilniuje. Be pagrindinės projekto investuotojos ir plėtotojos SBA grupės įmonės „SBA Urban“, į „Urban HUB“ projektų savininkę „Urban hub Investments“ 11 mln. EUR jau investavo verslininkui Tautvydo Barščiui ir jo sūnui priklausanti investicinė bendrovė „TABA Invest“.

„SBA Urban“ yra  SBA grupės NT vystymo įmonė. Jai priklauso verslo centrai „Green Hall“ Vilniuje ir BLC Kaune, šalia SBA atnaujintos tarptautinį pripažinimą pelniusios Vienybės aikštės. Šiuo metu intensyviai vystomi prekybos, logistikos ir biurų miesteliai „Urban HUB“, į kuriuos  investicijos sieks virš 130 mln. eurų. Bendrovė taip pat plėtoja „Nemunaičių“ rajoną Kaune, apartamentų projektą „Kopų slėnis“ Palangoje, bei  „Vėjo miestelį“  Svencelėje.

SBA yra viena didžiausių verslo grupių Lietuvoje. Ją sudaro daugiau kaip 30 įmonių, veikiančių nekilnojamojo turto, baldų gamybos, tekstilės gamybos ir investicijų valdymo srityse. Konsoliduoti grupės pardavimai 2022 m. siekė 440 mln. eurų.

Skambinkite
Urban HUB stock office

SUSISIEKIME

Užpildykite žemiau esančią formą ir mes susisieksime su Jumis artimiausiu metu.

"*" indicates required fields

This field is for validation purposes and should be left unchanged.