Kaune įsigytame sklype „SBA Urban“ vystys naujos koncepcijos el. prekybos miestelį

2023-02-03
Įsigytame sklype Kaune statomos Urban HUB patalpos nuomai

SBA grupės nekilnojamojo turto plėtotoja „SBA Urban“ iš prekybos ir pramogų centrus Lietuvoje bei Latvijoje valdančios bendrovės „Akropolis Group“ antrinės įmonės „Biruliškių turtas“ įsigijo 12,5 ha sklypą. Strateginėje vietoje šalia Vilniaus-Kauno greitkelio SBA įmonė vystys naujos koncepcijos prekybos ir logistikos miestelį (angl. hub), kuris atlieps sparčiai augančios el. prekybos poreikius. Šio miestelio idėja jau kuriama, o statybos startuos kitąmet. Teritorijoje planuojama išvystyti per 60 000 kv. m. prekybos, logistikos ir sandėliavimo verslams skirto ploto.

„Įgyvendiname strategiją, kuri užtikrins plėtrą ne tik Lietuvoje, bet ir globaliose rinkose. Elektroninei prekybai Lietuvoje ir pasaulyje augant eksponentiškai, jau prieš kurį laiką identifikavome potencialą naujos kartos nekilnojamojo turto projektams. Verslams pasiūlysime galimybę įsikurti moderniame – maždaug 10-ties futbolo aikščių dydžio komplekse šalia judriausio Lietuvos kelio. Čia sukursime visą el. prekybos ekosistemą, kur įmonės ne tik galės pasinaudoti patalpų nuomos paslauga, įsikurti pačios, gauti, saugoti ir paskirstyti užsakytas prekes, bet ir gyvai aptarnauti klientus. Pradėję nuo Kauno – koncepciją plėtosime ir už Lietuvos ribų. Šiuo metu dairomės perspektyviausių vietų tokiems projektams įgyvendinti“, – sako „SBA Urban“ valdybos pirmininkas Lionginas Šepetys.

Anot jo, be galimybės gauti paslaugas vienoje vietoje ir didelių klientų srautų, el. prekybos miestelio Kaune patrauklumą įmonėms gerokai didina logistikos efektyvumas. „SBA Urban“ įsigytas sklypas prie pat transporto mazgo, kuriame kelias Vilnius-Kaunas-Klaipėda kertasi su Savanorių prospektu, už kelių kilometrų Kauno oro uostas, geležinkelis. Todėl čia įsikursiantys verslai galės pasirinkti labiausiai tinkančias logistikos rūšis savo sėkmingai veiklai plėtoti. Šalių susitarimu sudaryto sklypo įsigijimo sandorio vertė neskelbiama.

„Pro būsimo el. prekybos miestelio vietą kasdien pravažiuoja didžiulis srautas – iki 100 000 automobilių. Tad naujasis patalpų nuomos kompleksas bus patrauklus ir maitinimo bei kitų paslaugų įmonėms. O sinergija su el. prekyba, taip pat realios prekių ekspozicijos, katalizuos papildomus žmonių srautus“, – teigia „SBA  Urban“ komercijos direktorius Giedrius Muliuolis.

Plėtodami el. prekybos, logistikos ir sandėliavimo miestelį „SBA Urban“ laikysis esminių savo veiklos principų – tvarumo, darnos su aplinka ir kuo mažesnio poveikio jai, architektūrinio išskirtinumo.

Planuojama, kad suderinus visus reikalingus leidimus ir patvirtinus projektą, „SBA Urban“ įsigytame sklype statybos turėtų prasidėti kitais metais. Šį elektroninės prekybos hub‘o projektą vystys SBA grupei priklausanti nekilnojamojo turto projektų ir statybos procesų valdymo kompanija „Notus Developers“.

Pagal šiemet pradėtą įgyvendinti plėtros strategiją „SBA Urban“ planuoja per ateinančius 5 m. investuoti 400 mln. eurų.  Naujai vystomos veiklos kryptys – aukštųjų technologijų miesteliai (angl. campus), el. prekybos centrai, vėjo miesteliai, kartu tęsiama tvarių ir inovatyvių verslo centrų vystymo kryptis. Visus projektus jungia kertiniai principai – tvarumas, darna su aplinka, CO2 emisijų mažinimas. Vienas esminių naujos strategijos aspektų – tarptautinė plėtra.

Skambinkite
Urban HUB stock office statys YIT Lietuva

SUSISIEKIME

Užpildykite žemiau esančią formą ir mes susisieksime su Jumis artimiausiu metu.

"*" indicates required fields

This field is for validation purposes and should be left unchanged.